Szczątki TU-154 będą przebadane w Polsce

Szczątki prezydenckiego samolotu zostaną sprowadzone z Rosji i ponownie przebadane - powiedział radiu RMF FM Andrzej Seremet, prokurator generalny.

Na razie nie wiadomo, kiedy to nastąpi. Przekazanie szczątków maszyny nazywa tylko "kwestią techniczną". - To rzecz niezbędna do badań przez biegłych. Jestem przekonany, że będzie to materiał istotny - stwierdził prokurator generalny.

Wczoraj Andrzej Seremet mówił, że prokuratura ujawni całość materiałów w październiku . Rosjanie obiecali, że śledztwo ws. katastrofy przyspieszy.

Możliwe też, że polscy prokuratorzy przesłuchają kontrolerów z lotniska w Smoleńsku.

Minister Kwiatkowski mówił dziś w Polskim Radiu, że wśród materiałów, które mogą trafić do Polski najpóźniej w sierpniu, będą najprawdopodobniej protokoły z sekcji zwłok i oględzin ofiar katastrofy smoleńskiej. Przyznał, że w imieniu prokuratora generalnego poprosił szczególnie o te dokumenty, gdyż dzięki temu można by uniknąć narażania polskich rodzin na stres, związany z ewentualną ekshumacją ofiar.

10 kwietnia pod Smoleńskiem rozbił się samolot z delegacją na uroczystości katyńskie. Zginęło 96 osób, w tym para prezydencka.

TOK FM PREMIUM