Wiceminister przejedzie rowerem 180 km bo nie będzie autostrady na czas

Wiceminister infrastruktury Radosław Stępień, będzie musiał spełnić obietnicę którą złożył reporterowi TVN CNBC Biznes. Brzmiała ona: "nie będzie autostrady - jej 180-kilometrową trasę pokona rowerem". Dziś wiadomo już, że budowa autostrady A1 nie zdąży na czas. "Oczywiście pojadę, tak jak się zobowiązywałem" - zapewnił Stępień w TVN CNBC Biznes.

Chodzi o odcinek ze Strykowa pod Łodzią do Pyrzowic koło Katowic. Rok temu Radosław Stępień zadeklarował, że jeśli rząd nie zbuduje autostrady do połowy 2012 roku - przejedzie trasę na rowerze. Dzisiaj wiadomo już, że trasa nie powstanie na czas. Teraz wiceminister złożył w TVN CNBC Biznes kolejną obietnicę:

- Oczywiście pojadę, tak jak się zobowiązywałem. Pojadę całą długość równolegle tego odcinka. Chce to zrobić w końcu sierpnia. W jeden dzień - zadeklarował Radosław Stępień.

W ubiegłym roku koncesjonariusz autostrady - firma Autostrada Południe - nie uzyskał w bankach finansowania. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podjęła decyzję, że inwestycją zajmie się sama. Gotowy projekt wymaga jednak poprawek.

DOSTĘP PREMIUM