Przeniesienie krzyża 3 sierpnia. Będzie procesja i msza w intencji ofiar

Uroczyste przeniesienie krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego odbędzie się 3 sierpnia - powiedział rektor kościoła św. Anny. Z kolei w komunikacie Kancelarii Prezydenta czytamy, że po procesji z krzyżem odbędzie się msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej i w intencji ojczyzny.

Informacje TVP Info potwierdza ks. Jacek Siekierski, rektor akademickiego kościoła św. Anny. Przeniesienie odbędzie się 3 sierpnia, czyli dwa dni przed planowaną pielgrzymką na Jasną Górę, w której krzyż miał być niesiony.

Wcześniej prasa donosiła , że przeniesienie odbędzie się 5 sierpnia o świcie po całonocnym czuwaniu i porannej mszy.

Kancelaria o szczegółach przeniesienia krzyża

Datę potwierdziła również w dzisiejszy komunikacie Kancelaria Prezydenta. Podano, że już podczas piątkowego spotkania przedstawicieli Kancelarii, Kurii Metropolitalnej Warszawskiej, Związku Harcerstwa Polskiego, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny uzgodniono, że uroczyste poświęcenie i przeniesienie krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego do Kościoła Akademickiego św. Anny nastąpi 3 sierpnia o godz. 13.

Uroczystości związane z przeniesieniem krzyża zakończą się 5 sierpnia mszą św. w kościele akademickim św. Anny, jednocześnie rozpoczynającą XXX Jubileuszową Warszawską Akademicką Pielgrzymkę Metropolitalną, której hasłem są słowa: "Przez krzyż". Pielgrzymi poniosą krzyż na Jasną Górę, odwiedzając po drodze sanktuaria maryjne.

Dlaczego nie kościół św. Anny? "Pan Prezydent miał rozkochane nawy w innym kościele"

Krzyż przed Pałacem Prezydenckim od kiedy właściciel terenu, Kancelaria Prezydenta, zapowiedział zamiar jego przeniesienia z siedziby urzędu (która nie jest miejscem kultu) do świątyni, jest przedmiotem sporu. Ustawili go harcerze i harcerki z różnych związków ruchu skautowego, skupieni w ruchu "Inicjatywa Polsce i bliźnim".

Czy podoba Ci się jak wybrnięto z problemu krzyża przed Pałacem Prezydenckim?

DOSTĘP PREMIUM