Wielki pożar na Pomorzu. Dwie osoby zginęły

Tuż po godz. 21 w trzypiętrowym budynku handlowo-mieszkalnym w Straszynie koło Gdańska pojawił się ogień, który błyskawicznie ogarnął całe poddasze. W pożarze zginął 35-letni mężczyna. Druga ofiara śmiertelna to 60-letni mężczyzna, który wyskoczył z okna na trzecim piętrze. Ogień gasiło 27 zastępów straży pożarnej.

Jak mówi kapitan Tadeusz Konkol z pomorskiej Straży Pożarnej, w zdarzeniu ranne zostały także trzy inne osoby. Tylko jedna osoba była ewakuowana przez ratowników, kilkanaście innych osób opuściło mieszkania samodzielnie.

Nie jest znana przyczyna pojawienia się ognia. Okoliczni mieszkańcy wspominają tylko o słyszanych silnych wybuchach, po których pojawił sie dym.

Pogorzelcy znaleźli schronienie u swoich rodzin. W akcji ratowniczej uczestniczyło 27 zastępów straży pożarnej między innymi z Gdańska, Gdyni, Tczewa i Pruszcza Gdańskiego. Akcja dogaszania ognia potrwa do rana.

3-piętrowy przedwojenny budynek o powierzchni podstawy prawie 1000 metrów kwadratowych prawdopodobnie będzie nawawał się tylko do rozbiórki.

DOSTĘP PREMIUM