Parulski leci do Moskwy. Seremet opowie komisji o organizacji lotu do Smoleńska

Andrzej Seremet poinformował, że naczelny prokurator wojskowy, płk Krzysztof Parulski, jeszcze w sierpniu poleci do Moskwy. Jutro Seremet, Parulski oraz szef wojskowej prokuratury okręgowej w Warszawie spotkają się z posłami sejmowej komisji sprawiedliwości. Przedstawią informacje dotyczące śledztwa dotyczącego organizacji lotu polskiej delegacji do Katynia.

Czy prokuratura chce wreszcie wpłynąć na Rosjan by przyspieszyć przekazanie dokumentów śledztwa w sprawie katastrofy Smoleńskiej? - Planowany jest wylot pana płk Parulskiego do Moskwy w drugiej połowie sierpnia - zapowiada prokurator generalny Andrzej Seremet. Na razie jednak nie mówi nic o planach swojego wyjazdu do Rosji czy też wizyty ministra Jerzego Millera, szefa polskiej komisji badającej przyczyny katastrofy z 10 kwietnia. Prokurator Seremet w środę ma uczestniczyć w obradach komisji sprawiedliwości i praw człowieka. Razem z nim w Sejmie pojawi się naczelny prokurator wojskowy płk Krzysztof Parulski oraz płk Ireneusz Szeląg, szef wojskowej prokuratury okręgowej w Warszawie, która prowadzi śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej. - Będziemy przedstawiać informacje dotyczące czynności podejmowanych przez prokuratorów w zakresie wątku śledztwa dotyczącego organizacji lotu delegacji polskiej w dniu 10 kwietnia 2010 roku - powiedział prokurator generalny.

"Może będą zarzuty w sprawie przygotowania wizyty Kaczyńskiego"

W ubiegłym tygodniu w Poranku Radia TOK FM Andrzej Seremet przyznał, że możliwe będzie postawienie zarzutów osobie lub osobom odpowiedzialnym za organizację feralnego lotu prezydenckiego tupolewa.

Prokuratorzy wojskowi uznali wtedy, że jest na to za wcześnie, ale nie wykluczyli takiego scenariusza.

TOK FM PREMIUM