Kolor drzwi ma odpowiadać zarobkom. "Alternatywy 4" na Tomickiego w Krakowie

Mieszkańcy jednego z TBS-owskich bloków walczą z władzą absolutną prezesa spółdzielni, który wprowadził u nich reguły rodem z kultowego serialu.

Zakaz korzystania z telewizji kablowej czy kolor drzwi wejściowych odpowiadający statusowi materialnemu danej rodziny to tylko niektóre z wymysłów prezesa.

- Musimy co dwa lata pokazywać PIT-y, ile - co do grosza każdy - z nas zarabia - skarży się TOK FM Sylwia Wątroba, mieszkanka bloku na ulicy bp. Piotra Tomickiego.

To jednak nie jedyne problemy mieszkańców. W bloku, który ma zaledwie sześć lat zaczyna pojawiać się grzyb: - My tu mamy jedną wielką pleśń na ścianie. Sąsiad miał gości z Niemiec, tynk z sufitu spadł, ale to jest tutaj normalne...

- Normalne są też inne zjawiska - mówi dalej Wątroba. - Mąż włącza płytę, żeby garnek podgrzać, a nam się włącza światło w przedpokoju, gdy włączamy z kolei światło w przedpokoju, świeci się to w kuchni.

Prezes spółdzielni na skargi mieszkańców zdążył się jednak uodpornić i nie reaguje na żadne ich pisma. TOK FM nie udało się z nim jednak skontaktować, mimo wielu podejmowanych prób.

DOSTĘP PREMIUM