W Warszawie będzie sklep socjalny

Jeszcze w sierpniu w Warszawie otwarty zostanie specjalny sklep z towarami po znacznie niższych cenach. Będą mogły w nim robić zakupy wyłącznie osoby wyznaczone przez Ośrodek Pomocy Społecznej.

Sklep będzie działać na Woli, przy al. Prymasa Tysiąclecia 137. Ceny produktów, środków czystości, pieluch, odzieży, żywności, będą tam niższe co najmniej o połowę niż w sklepach komercyjnych.

- Chcemy wytypować w pierwszej kolejności samotne matki wychowujące dzieci i seniorów - mówi TOK FM Bogusława Biedrzycka, dyrektor wolskiego OPS-u, który wspiera projekt sklepów socjalnych prowadzonych przez fundację "Jeden Drugiemu". - Są to osoby, które mimo dużej pracy, którą wykonały przy wsparciu pracownika socjalnego do polepszenia swego bytu, nadal mają ograniczone środki finansowe - dodaje.

Osoba ze skierowaniem dostanie specjalną kartę uprawniającą do zakupów. Będzie też musiała podpisać regulamin. Jest w nim między innymi punkt dotyczący zakazu handlu produktami ze sklepu. Dzienny limit na zakupy wyniesie 50 zł, tygodniowy 100, a miesięczny 300 zł.

- To nadal wymaga od nich racjonalnego gospodarowania środkami. To jeszcze jedna droga do tego by poprawiać sytuacje tych osób, i co ważne, żeby to nie było rozdawnictwo - mówi dyr. Biedrzycka.

W programie na początek weźmie udział 150 osób z OPS-u na Woli. Docelowo - ok. 600.

W przyszłości planowana jest także współpraca z innymi dzielnicami Warszawy.

DOSTĘP PREMIUM