Strażacy z Polski będą walczyć z pożarami w Rosji. Wyjazd jutro

Jerzy Miller, minister spraw wewnętrznych i administracji podjął decyzję o wyjeździe grupy polskich strażaków z Państwowej Straży Pożarnej do Rosji. Wezmą udział w akcji gaszenia pożarów lasów, które od lipca nękają okolice stolicy Rosji. Najnowszy bilans

Strażacy Państwowej Straży Pożarnej, wyposażeni w specjalistyczny sprzęt ratowniczo-gaśniczy, wyjadą do Rosji jutro po południu. W akcji wezmą udział strażacy z Mazowsza, Śląska, Opolszczyzny, Lubelszczyzny, Podlasia, województw: kujawsko-pomorskiego i lubuskiego oraz z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Do Rosji pojedzie łącznie 5 dowódców. Specjalny batalion gaśniczy PSP będzie liczył 155 osób. Akcja będzie na miejscu koordynowana przez służby ratownicze Federacji Rosyjskiej.

Grupa ratownicza wyjedzie jutro o godz. 14.00 spod jednostki ratowniczo-gaśniczej przy ul. Pułaskiego 73 w Suwałkach. Następnie kolumną będzie poruszać się w kierunku granicy z Litwą. O godz. 16.00 przejadą przez przejście graniczne Budzisko-Kalwarija. Dalej tranzytem przez terytorium Republiki Litewskiej i terytorium Republiki Łotewskiej uda się na terytorium Rosji.

Akcja będzie trwała 2 tygodnie. Strażacy wrócą do kraju 21 sierpnia.

Według rosyjskiego Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych na powierzchni około 200 tysięcy hektarów szaleje 831 pożarów, w których zginęły 52 osoby, a blisko 500 jest rannych.

Dotychczas swoją pomoc przysłało już kilka państw: Ukraina, Azerbejdżan, Armenia, Białoruś i Włochy.

DOSTĘP PREMIUM