Do Bogatyni napływa pomoc. Powodzianie dostają chleb i wodę

Do powodzian z Bogatyni napływa wreszcie pomoc. Po dramatycznych apelach burmistrza miasta, do zalanej miejscowości przyjechały pierwsze ciężarówki z wodą i samochody dostawcze z chlebem. Z kolei Polska Akcja Humanitarna jeszcze dziś ma dostarczyć powodzianom koce i śpiwory.

Jednak - jak mówi Olimpia Stanaszek z Urzędu Miasta i Gminy - to nie jedyna pomoc, jaka trafia do sztabu antykryzysowego. Wśród ofert pomocy przeważa transport żywności i pomoc w ewakuacji. Nie zabrakło jednak też osób, które chcą użyczyć urządzenia do uzdatniania wody.

I choć zerwany jest most na drodze łączącą Bogatynię z resztą Polski, miasto przyjmuje pomoc przychodzącą przez Czechy przez Firdland. - Ponadto wszyscy, którzy chcą pomóc, mogą pojawić się przed Urzędem Miasta i Gminy. Stąd wolontariusze transportują wsparcie w miejsca najbardziej zagrożone i potrzebujące - mówi Olimpia Stanaszek.

PAH przekaże koce i śpiwory

Jeszcze dzisiaj do Bogatyni ma dotrzeć także pomoc zorganizowana przez Polską Akcję Humanitarną. Od organizacji powodzianie otrzymają koce, śpiwory, wodę butelkowaną, chleb oraz czekoladę. - Te podstawowe środki i produkty umożliwią ewakuowanym osobom funkcjonowanie w pierwszych dniach po wylaniu rzeki - zaznacza Olga Blumczyńska z PAH. Apeluje jednocześnie o finansowe wsparcie akcji pomocy poprzez wpłatę dowolnej kwoty na konto BPH 22 1060 0076 0000 3310 0015 9112.

Pomoc napływa po dramatycznych apelach burmistrza Bogatyni. Andrzej Grzmielewicz alarmował o tym, że przed urzędem miasta i gminy czekają ludzie, którzy w nie mają co jeść.

Wielka woda odcięła Bogatynię od świata. Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć galerię:

DOSTĘP PREMIUM