Przeniesienie krzyża sprzed Pałacu pod koniec sierpnia?

Krzyż przed Pałacem Prezydenckim ma zostać przeniesiony pod koniec sierpnia - nieoficjalnie dowiedziała ?Gazeta Wyborcza?. - Może być coraz trudniej. Grupa pod krzyżem radykalizuje się - mówi jeden ze stołecznych polityków PO.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz jest na urlopie i nie mogła skomentować informacji o terminie przeniesienia krzyża. O tym, że ma nastąpić to pod koniec sierpnia powiedział w rozmowie z "GW" anonimowy polityk PO.

Krzyż przed Pałacem Prezydenckim ustawili po katastrofie smoleńskiej harcerze i harcerki z różnych związków ruchu skautowego, skupieni w ruchu "Inicjatywa Polsce i bliźnim". Zgodnie z porozumieniem podpisanym przez Kancelarię Prezydenta, kurię metropolitalną, harcerzy i Kościół Akademicki św. Anny, krzyż ma zostać przeniesiony do kościoła św. Anny na Krakowskim Przedmieściu.

Jednak próba przeniesienia krzyża podjęta 3 sierpnia zakończyła się fiaskiem i przepychankami między policją, a "obrońcami krzyża". Od tej pory wokół krzyża cały czas czuwają zwolennicy krzyża, po przeciwnej stronie barierek demonstracje i happeningi organizują zwolennicy przeniesienia krzyża.

DOSTĘP PREMIUM