Internauci zadowoleni z odsłonięcia tablicy na ścianie Pałacu

Internauci biorący udział w sondzie portalu Gazeta.pl są zadowoleni z odsłonięcia na ścianie Pałacu Prezydenckiego tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej. Większość twierdzi jednak, że o uroczystości odsłonięcia należało powiadomić i posłów i rodziny.

Kamienna tablica zamontowana została na elewacji Pałacu od strony Krakowskiego Przedmieścia, przy hotelu Bristol. Widnieją na niej krzyż i słowa: "W tym miejscu w dniach żałoby po katastrofie smoleńskiej, w której zginęło 96 osób, wśród nich prezydent Lech Kaczyński z żoną i były prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, obok krzyża postawionego przez harcerzy gromadzili się licznie Polacy zjednoczeni bólem i troską o losy państwa".

Na pytanie, czy dobrze się stało, że tablica została zamontowana, twierdząco odpowiedziało 58 proc. internautów, tj. ponad 26 tysięcy osób, które wzięły udział w naszej sondzie . Zdaniem 35 proc. osób (ponad 16 tys. głosów) - na Krakowskim Przedmieściu nie powinno być ani tablicy, ani krzyża. Niecałe 3 tysiące internautów (6 proc.) zaznaczyło odpowiedź:, ze ", zamiast tablicy powinien stanąć pomnik".

W drugim punkcie sondy pytaliśmy: "Czy podoba ci się sposób, w jaki rozwiązano kwestię montażu tablicy?" 62 proc. biorących udział w głosowaniu odpowiedziało "tak". Ich zdaniem (prawie 28 tys. głosów) wszystko przebiegło szybko i sprawnie. Zdaniem jednej czwartej głosujących, przed zamontowaniem tablicy należało zawiadomić i zaprosić rodziny tragicznie zmarłych i posłów. Taka odpowiedź zaznaczyło ponad 11 tys. osób. Zdania na ten temat nie miało 13 proc. głosujących, czyli niecałe 6 tys. osób.

Do 19.00 udział w głosowaniu wzięło łącznie ponad 45 tys. internautów.

DOSTĘP PREMIUM