Słuchaczka Radia Maryja: "Niech krzyże wyrosną jak las"

Słuchacze "Radia Maryja" wspomagają obrońców krzyża nowymi pomysłami. Pani Elżbieta zaapelowała do innych odbiorców, by stawiali krzyże na prywatnych posesjach. "Niech wyrosną jak las" - mówiła na antenie - "nie bać się, że nas ktoś będzie szczuł".

Las krzyży w Polsce? Kto wie. Jeśli odbiorcy toruńskiej rozgłośni pójdą w ślady pani Elżbiety z Londynu, przebywającej obecnie w Bielsku Białej, to wkrótce krzyże będą głównym elementem prywatnych posesji. Przed domem słuchaczki "Radia Maryja" 4-metrowy krzyż, jak twierdzi, stoi od 10 lat. Teraz apeluje do innych:

- Przecież każdy ma swoją prywatną posesję. Postawić krzyż na swojej prywatnej posesji. Niech te krzyże wyrosną jak las! - mówiła na antenie .

Prowadzący audycję redemptorysta nie wchodził słuchaczce w zdanie, nie komentował. Rozgłośnia "nie włączyła się w promocję jej akcji" - pisze "Głos Rydzyka" . Pani Elżbieta mówiła więc dalej:

- My mamy prawo stawiać krzyże, nie uciekać z krzyżem, nie bać się, że nas ktoś będzie szczuł. Nikt nam nic nie zrobi, bo my mamy Chrystusa przy sobie. I taki mój apel.

Pani Elżbieta żałowała tylko, że dodzwoniła się w godzinach nocnych (był prawie kwadrans po 1 w nocy).

- Byłabym niezmiernie wdzięczna, gdyby mój apel został powtórzony w godzinach możliwych do słuchania - podsumowała słuchaczka.

Do tej pory jednak, powtórki apelu jeszcze nie słyszeliśmy.

DOSTĘP PREMIUM