Pogoda na weekend: ulewy, grad i trąby powietrzne

Synoptycy zapowiadają kolejny upalny weekend. Temperatury prawie w całym kraju będą przekraczać 30 stopni Celsjusza. Najgoręcej będzie w centrum i na wschodzie kraju. Niestety lokalnie spodziewane są gwałtowne zjawiska atmosferyczne, m.in. grad i trąby powietrzne.

Zobacz aktualną prognozę pogody >>>

Synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grażyna Dąbrowska mówi, że pojawią się także intensywne burze. Lokalnie będą towarzyszyć im silne opady deszczu lub grad, a nawet trąby powietrzne.

Weekend będzie bardzo gorący. Uwaga na burze!

W tej chwili mamy nad Polską dość duże różnice w temperaturach. Na zachodzie kraju temperatury będą sporo niższe, niż na wschodzie, co może spowodować wystąpienie lokalnych trąb powietrznych.

Burze na Dolnym Śląsku

Na obszarze Dolnego Śląska, który ucierpiał w wyniku powodzi, spodziewane są kolejne opady deszczu. Hydrolog Hubert Miszczuk powiedział, że na razie nie można jeszcze przewidzieć, czy burze spowodują kolejne wylania rzek. Efekt opadów burzowych jest niezwykle trudno prognozować, toteż w tej chwili nie można ocenić, czy opady mogą zagrozić mieszkańcom regionu dotkniętego niedawną powodzią. Synoptycy zapewniają, że na bieżąco monitorują sytuację meteorologiczną.

DOSTĘP PREMIUM