Piorun uderzył w plażę. Trzy osoby poparzone

Na plaży w okolicy miejscowości Karwieńskie Błota uderzył piorun. Trzy osoby zostały ranne. Ich obrażenia polegają głównie na poparzeniach. Na miejscu pojawiły się jednostki straży pożarnej, pogotowie i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Piorun uderzył w drzewo rosnące na skraju lasu, w pobliżu plaży. Przed burzą schroniły się pod nim dwa małżeństwa, w tym jedno z 4-letnim dzieckiem - powiedział rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Pucku asp. Łukasz Dettlaff.

- Dwóch mężczyzn zostało zabranych karetką do szpitala. Jedna z kobiet została przetransportowana do szpitala śmigłowcem. Cała trójka była przytomna - dodał oficer prasowy puckiej policji.

Tadeusz Konkol z pomorskiej straży pożarnej poinformował, że kilkunastominutowa burza jaka przeszła nad powiatem puckim, karwieńskim i kartuskim wyrządziła wiele strat, w tym połamała drzewa. nad tym terenem wiał też bardzo silny wiatr. Świadkowie, według Konkola mówili nawet o przejściu trąby powietrznej. Aktualnie sytuacja się uspokoiła. Trwa usuwanie szkód.

DOSTĘP PREMIUM