Odnalazł się właściciel wału w Krakowie. To... prezydent miasta

Prezydent Krakowa Janusz Majchrowski w natychmiastowym trybie będzie musiał odbudować jeden z wałów przeciwpowodziowych w mieście.

To decyzja Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Wał do tej pory nie został odbudowany, bo jego właściciel nie chciał się do niego przyznać.

Teren przy ulicy Nowohuckiej, na którym wał się znajduje, należy do gminy i to prezydent - zdaniem przedstawicieli Urzędu Wojewódzkiego - odpowiada za jego naprawę. - Musiałem szukać tego właściciela. Wymagało to sporo czasu, alwłaściciel się znalazł i musi wykonać swoje obowiązki - Mówi TOK FM Janusz Żbik z Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Czy je wykona - trudno stwierdzić bo na razie prezydent nie chciał komentować sprawy. - Nie powinno tak być, żeby do tej pory wał nie został doprowadzony do dobrego stanu technicznego - mówi dalej Żbik -Na terenie Małopolski miałem trzydzieści katastrof i nie było takiego przypadku, żeby się nie mógł odnaleźć właściciel wału.

W przypadku wszystkich pozostałych wałów decyzje o odbudowie wydane zostały już dawno temu. - Tam robota idzie do przodu, tam nie ma problemów - zaznacza Janusz Żbik. Problemy mogą wystąpić jednak w przypadku wału przy Nowohuckiej bo prowizoryczne zabezpieczenia, które tam są, raczej nie wytrzymają kolejnych ulew.

DOSTĘP PREMIUM