Mec. Rogalski: Wszystkie dokumenty z sekcji zwłok prezydenta są tajne

- Ze względu na to, że protokół z sekcji zwłok prezydenta oraz dokumentacja fotograficzna z oględzin są objęte klauzulą tajności, nie potwierdzam, ani nie zaprzeczam autentyczności tego dokumentu - powiedział nam Rafał Rogalski, pełnomocnik Jarosława Kaczyńskiego, odnosząc się do dzisiejszej publikacji ?Naszego Dziennika?.

Rafał Rogalski nie podważa, ale też nie potwierdza autentyczności opublikowanego dzisiaj przez "Nasz Dziennik" aktu zgonu prezydenta. - Sekcja zwłok prezydenta odbyła się z 10 na 11 kwietnia i naturalną rzeczą jest, że po sekcji zwłok jest wydawany akt zgonu, w którym wpisuje się także przyczynę śmierci - dodał Rogalski.

Mecenas nie chciał potwierdzić, czy najbliższa rodzina zmarłego prezydenta otrzymała - podpisany przez odpowiedni urząd - akt zgonu Lecha Kaczyńskiego.

Do tej pory nie ujawniono oficjalnie ani aktu zgonu prezydenta Lecha Kaczyńskiego, ani dokumentów z sekcji zwłok głowy państwa. Wszystkie dokumenty dotyczące sekcji zwłok prezydenta - jak wyjaśnia mec. Rogalski - są objęte klauzulą tajności. Wiadomo, że z wynikami sekcji i opinią biegłych zapoznał się Jarosław Kaczyński oraz jego pełnomocnik mec. Rafał Rogalski.

"Nasz Dziennik" opublikował dzisiaj komputerowy zrzut ekranu , na którym - według gazety - widać akt zgonu prezydenta Lecha Kaczyńskiego sporządzony po katastrofie w Smoleńsku przez urzędników tamtejszego urzędu stanu cywilnego. Dokument datowany jest na 11 kwietnia 2010 r., a przyczynę śmierci prezydenta określono jako "liczne obrażenia szkieletu kostnego i organów wewnętrznych.".

TOK FM PREMIUM