Obrońcy krzyża są już zmęczeni. Przedstawią propozycję rozwiązania konfliktu

Obrońcy krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego, zapowiadają, że w przyszłym tygodniu wydadzą, oświadczenie, w którym odniosą się do stanowiska episkopatu i przedstawią swoją propozycję rozwiązania konfliktu.

Obrońcy zgodnie podkreślają, że są już zmęczeni przeciągającą się sytuacją, jednak nie ustąpią do momentu uzgodnienia akceptowalnej dla nich formy upamiętnienia ofiar tragedii smoleńskiej. Dariusz Wernicki, przedstawiciel Komitetu Obrony Krzyża powiedział, że z odpowiedzią na apel episkopatu czekali tak długo, bo chcieli ją uzgodnić z różnymi wspierającymi ich środowiskami. Oświadczenie komitet ma przedstawić w poniedziałek.

Obrońcy krzyża chcą też zwrócić się z prośbą o rozmowę do episkopatu i pałacu prezydenckiego. Podczas spotkania miałby zostać omówione warunki, po których spełnieniu zgodzą się na przeniesienie krzyża do kościoła św. Anny. Obrońcy krzyża liczą, że uda się osiągnąć kompromis, bo swoją walką czują się powoli zmęczeni.

Jak twierdzą pod pałacem prezydenckim co noc dochodzi do ekscesów zagrażających ich bezpieczeństwu. Zapowiadają jednak, że nie zrezygnują dopóki nie dojdzie do satysfakcjonującego ich kompromisu. Najwytrwalsi z obrońców krzyża koczują pod pałacem prezydenckim już 39 dni.

Początki obrońców krzyża."Pilnujemy krzyża" "Mamy całonocne warty"

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM