Medioznawca: Stanowisko REM - "misiouszatkowe"

Zdaniem medioznawcy prof. Wiesława Godzica, stanowisko Rady Etyki Mediów, która stwierdziła w oświadczeniu, że ?media zawiodły?, relacjonując wydarzenia sprzed Pałacu Prezydenckiego, jest "misiouszatkowe". - Media nie maja się czego wstydzić - mówi Godzic.

Rada Etyki Mediów skrytykowała relacje niektórych mediów z wydarzeń ostatnich tygodni przed Pałacem Przezydenckim w Warszawie. Stwierdza, że wiele z nich "zawiodło, epatując odbiorców powtarzanymi po wielekroć nieistotnymi relacjami z gorszących zdarzeń".

Zdaniem medioznawcy Wiesława Godzica, Rada etyki nie przeprowadziła odpowiedniej analizy. - Ja inaczej odbieram relacje przez media tego zjawiska. Stanowisko REM, to zwykłe przekonanie, a nie analiza - powiedział.

Zdaniem medioznawcy media zachowały się powściągliwie, nie odbierały możliwości dojścia do głosu "obrońcom krzyża".

- Wydaje nam się, że chcielibyśmy, by media w ogóle nie zwracały uwagi na to co dzieje się przed Pałacem, ale proszę pamiętać, że wówczas byłyby głosy, że media zacierają obraz społeczny. W telewizji, radiu i prasie były debaty, w których udział brali zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy przeniesienia krzyża. Uważam, że stanowisko REM jest "misiouszatkowe", by pokazać wszystko, a nikogo nie urazić. REM chciałaby pewnie, by media cenzurowały przekleństwa, wygładzały sytuację, ale przecież najczęściej były to relacje na żywo - powiedział nam Wiesław Godzic.

Zdaniem medioznawcy, relacje sprzed Pałacu Prezydenckiego nie były szczególnym osiągnięciem mediów, ale też nie mają się one czego wstydzić.

CZYTAJ WIĘCEJ: REM krytykuje media za relacje sprzed Pałacu Prezydenckiego

DOSTĘP PREMIUM