Długa lista nieobecności na obchodach rocznicy Solidarności

PRZEGLĄD PRASY: Długa jest lista tych, których nie będzie na obchodach 30-lecia Solidarności planowanych pod koniec sierpnia w Gdańsku i Gdyni - zauważa dziennik "Polska The Times". I wylicza - na uroczystościach zabraknie m.in. Lecha Wałęsy, Kornela Morawieckiego oraz Andrzeja i Joanny Gwiazdów.

Wykaz gości przygotowywało Europejskie Centrum Solidarności oraz Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność". Na kluczowe przedstawienie: "Solidarność. Twój anioł Wolność ma na imię" wysłano ponad 3 tysiące zaproszeń do sektora przeznaczonego dla ważnych osób.

Zaproszono Lecha Wałęsę, ale dawny lider "Solidarności" nie weźmie udziału w imprezie, ponieważ - jak stwierdził - był przez związek obrażany. Zarzucił też jego obecnym i byłym władzom upartyjnienie.

Dla odmiany w ogóle nie zaproszono legendarnego przywódcy "Solidarności Walczącej", Kornela Morawieckiego. A innych głośnych postaci sierpniowego zrywu, Andrzeja i Joanny Gwiazdów nie będzie w czasie okolicznościowej celebry na Wybrzeżu. Udadzą się do Krosna.

DOSTĘP PREMIUM