Bydgoskie szkoły bogatsze. O 23 miliony złotych

Lepiej będzie od początku roku w bydgoskich szkołach. W tym i przyszłym roku szkolnym Unia Europejska da Bydgoszczy 23 milionowy zastrzyk gotówki. Pieniądze dostaną gimnazja, zawodówki i szkoły podstawowe wyjaśnia Sandra Dytłow z Wydziału Edukacji UM. - Na zajęcia dodatkowe, rozwijające, na wprowadzenie zajęć korygujących wady postawy, wymowy i inne - dodaje.

Oprócz tego uczniowie zawodówek dostaną specjalne certyfikaty. - Czyli konkretne uprawnienia, na przykład w szkołach zawodowych o specjalności elektryka. Uczniowie, którzy opuszczają tę szkołę, chociaż posiadają umiejętności to nie są w stanie wykonać - zgodnie z uprawnieniami - montażu, demontażu czy zmiany instalacji. Bo do tego potrzebny jest specjalny certyfikat i teraz będą mieli taką szansę go zdobyć - tłumaczy Sandra Dytłow, z Wydziału Edukacji UM w Bydgoszczy.

Z ulepszeń skorzystają też najmłodsi podkreśla prezydent Konstanty Dombrowicz. - Program skierowany jest do dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, czy zdolności matematycznych. Będzie też gimnastyka korekcyjna, ale także zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych - mówi prezydent Bydgoszczy.

Z unijnych pieniędzy wszystkie bydgoskie podstawówki (w sumie 45 szkół ) dostaną także tablice multimedialne.

Z łącznej kwoty 23 mln złotych na programy unijne miasto dokłada do nauki niespełna 2,5 mln.

Programy będą realizowane do 2012 roku.

DOSTĘP PREMIUM