Uwaga, może mocno padać. Synoptycy ostrzegają przed podtopieniami

W dużej części kraju należy spodziewać się intensywnych opadów deszczu. W województwach śląskim, podkarpackim, świętokrzyskim i małopolskim mogą się znacznie podnieść poziomy rzek. Synoptycy wydali dla tych terenów ostrzeżenia hydrologiczne.

Na Podkarpaciu w ciągu najbliższej doby, w zlewniach Wisłoki, Wisłoka oraz Sanu, a także na mniejszych dopływach Wisły, w wyniku prognozowanych intensywnych opadów deszczu, może podnieść się poziom wody do strefy stanów wysokich. Lokalnie mogą przekroczyć stany ostrzegawcze.

Meteorolodzy wydali też ostrzeżenie - drugie w trzystopniowej skali - dla województwa świętokrzyskiego. W zlewniach Nidy, Czarnej Staszowskiej i Kamiennej, a także na mniejszych dopływach Wisły, prognozowane są wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich. Lokalnie również mogą przekroczyć stany ostrzegawcze.

Podobna sytuacja będzie w Małopolsce - w zlewniach Skawy, Raby, Dunajca i Ropy, a także na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły na terenie województwa oraz na Śląsku w zlewniach Małej Wisły, Przemszy oraz Soły.

Podniesienie się wody może skutkować lokalnymi zalaniami i podtopieniami.

DOSTĘP PREMIUM