Na Kasprowym Wierchu spadł pierwszy śnieg

Warstwa śniegu jest gruba. Zaskoczenia z takiej pogodowej atrakcji nie ukrywają turyści, którzy pod Tatrami spędzają letni urlop.

Widok z Kasprowego Wierchu zdecydowanie nie przypomina końcówki sierpnia. Turyści, którzy wybrali się na szlak, są zaskoczeni zimową aurą. Wielu z nich wędruje po górach w letnich ubraniach. - Przyjechałem tu z kolegą z Londynu. To niesamowite przeżycie widzieć śnieg pod koniec lata. Nie spodziewałem się, że będzie go aż tyle - mówi Dawid Adamusiak z Wrocławia.

10 cm śniegu

Zimowa aura zaskoczyła także restauratorów i obsługę schroniska na Kasprowym. Wejście do restauracji trzeba było odśnieżać. Pracownicy urządzili sobie nawet bitwę na śnieżki.

- Od wczoraj w Tatrach panują bardzo złe warunki atmosferyczne. Na Kasprowym Wierchu leży 10 cm śniegu. Temperatura mocno spadła. W niższych partiach gór szlaki są podmokłe i śliskie - mówi Mieczysław Ziach, ratownik TOPR. Przy okazji przestrzega turystów przed wybieraniem się w góry. Proponuje, by z uwagi na trudne warunki odwiedzać schroniska tatrzańskie i przypomina o zabieraniu na szlak ciepłego ubrania.

Trudne warunki pogodowe w Zakopanem i okolicach panują od kilku dni. Jak donosi "Tygodnik Podhalański" pod Giewontem pada deszcz a temperatura nie przekracza 10 stopni. Nad szczytami wiszą gęste chmury, które zasłaniają widok na polskie Tatry. Deszcz ma przestać padać dopiero w czwartek.

DOSTĘP PREMIUM