Deszcze tylko do weekendu. Od wtorku ciepło i słonecznie

Według prognoz IMiGW, deszcz - nękający niemal całą Polskę od kilku dni - będzie zanikał do piątku. W weekend spodziewane są jedynie przelotne opady. Wyższe temperatury powietrza spodziewane są od wtorku lub środy.

Zobacz prognozę pogody na najbliższe dni >>

Ciągle pada. Czy grożą nam podtopienia? - sprawdź prognozę Przekroczenie stanów alarmowych na rzekach zanotowano na 21 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły oraz na 18 stacjach w dorzeczu Odry. - Nie istnieje niebezpieczeństwo przelania się przez wały - powiedział na konferencji prasowej Mieczysław Ostojski, dyrektor Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ostojski zapewniał, że nie trzeba obawiać się kolejnej powodzi, choć można spodziewać się lokalnych podtopień.

Bardziej intensywne opady - do około 30 mm na metr kwadratowy - spodziewane są najbliższej nocy na Podlasiu, wschodniej części Mazowsza, Podkarpaciu.

- Deszcz będzie powoli zanikał do piątku. W sobotę powinno padać tylko na północy Polski - powiedział Mieczysław Ostojski. Według prognoz IMiGW, najbliższy poniedziałek i wtorek powinien być już bez opadów. Cieplej, choć nie gorąco, ma być od wtorku lub środy - do 23 stopni na południu Polski.

Ostojski zauważył, że w polskich górach spadł już pierwszy śnieg. Pokrywa śnieżna na Kasprowym wynosi dzisiaj 21 cm. - Przewidujemy, że niedługo opady śniegu zamienią się na opady deszczu ze śniegiem - dodał.

DOSTĘP PREMIUM