"Dziennik" musi przeprosić Raczyńską za teksty o przyjaźni z Jadwigą Kaczyńską

Małgorzata Raczyńska, była dyrektor TVP 1, zawarła ugodę z wydawnictwem Axel Springer Polska i zostanie przeproszona na łamach ?Dziennika Gazety Prawnej? (Infor Biznes). Sprawę opisuje "Presserwis".

Ugoda, którą zawarto w Sądzie Okręgowym dotyczyła dwóch procesów, które Raczyńska wytoczyła wydawnictwu Axel Springer Polska za artykuły opublikowane w latach 2006-2007 w "Dzienniku".

Chodziło o tekst "Dziwne przypadki szefowej TVP 1", w którym napisano, że Raczyńska posadę w TVP zawdzięcza temu, że jest w bliskiej zażyłości z Jadwigą Kaczyńską i często gości w jej domu.

Drugi tekst, za który Raczyńska pozwała dziennik - "W TVP boją się zemsty Raczyńskiej" - ukazał się tuż przed powrotem szefowej Jedynki z kilkumiesięcznego zwolnienia lekarskiego.

Ugoda przewiduje, że Axel Springer Polska do 24 września na łamach "Dziennika Gazety Prawnej" przeprosi Małgorzatę Raczyńską i Telewizję Polską za nieprawdziwe informacje dotyczące życia prywatnego i zawodowego dyrektor TVP 1, naruszające jej dobra osobiste.

TOK FM PREMIUM