Wywiad ze Staniszkis nie odstraszył od PKP. Znani reklamują kolej

W najnowszej reklamie pod hasłem "Wybieram kolej" pojawiają się znani politycy, artyści i sportowcy: m.in. Jerzy Buzek, Michał Boni, Zbigniew Wodecki i Andrzej Juskowiak. "Kolej jest bezpieczniejsza niż samochód" - mówi Przewodniczący PE.

"Wybieram kolej" - to hasło kampanii społecznej realizowanej pod szyldem m.in. PKP. O kampanii stało się głośno , kiedy na początku miesiąca wystąpiła w niej prof. Jadwiga Staniszkis. - Na Dworcu Centralnym załatwiam wiele spraw: chodzę na manicure, gdy czekam na pociąg. Czasem robię zakupy. To ''moje miejsca'' na tym dworcu, których będzie mi brakowało, gdy znikną po remoncie. Dworzec Centralny to dla mnie bardzo przyjazna przestrzeń - mówiła w publikowanym wywiadzie Staniszkis.

Rozpętała się burza, bo zdaniem specjalistów od wizerunku i internautów wywiad Staniszkis, który ukazał się w "Rzeczpospolitej", nie poprawił wizerunku kolei i deprecjonował autorytet znanej socjolog.

Jak tłumaczyła oburzona Lucyna Roszyk z biura zarządu PKP, wywiad, który wzbudził tyle kontrowersji, to kolejna odsłona akcji "Wybieram kolej". W ubiegłym roku wzięli w niej udział m.in. Jerzy Buzek, Ryszard Kalisz, Wojciech Olejniczak i Zbigniew Wodecki. Roszyk podkreślała, że wszyscy bezpłatnie wystąpili w filmie reklamowym, który można obejrzeć w internecie.

Wywiad-reklama z prof. Staniszkis miała rozpocząć kolejny etap akcji. - Wymyśliliśmy, że w "Rzeczpospolitej" będą to wywiady z osobami o rozpoznawalnych nazwiskach, które będą prezentowały swój punkt widzenia na rzeczywistość. Zwróciliśmy również do Czesława Bieleckiego, z którym rozmowę już przeprowadzono i do Janusza Steinhoffa. Wszyscy wiedzieli, co to za projekt. Nie wiem, czy zgodzą się na zamieszczanie tych rozmów po tej nagonce - obawiała się Lucyna Roszyk.

Niepotrzebnie. Grupa znanych postaci ponownie pojawiła się w reklamie. Tym razem pod hasłem: "Oni już wybrali kolej" Wojciech Olejniczak nawołuje: "Nie jedź samochodem, jedź koleją", a Norbi przekonuje: "Kochani, koniecznie jeździjcie koleją".

TOK FM PREMIUM