Chcą koronacji Jezusa na króla Polski. Manifestanci idą pod Pałac Prezydencki

Sprzed Sejmu ruszył marsz członków ruchu domagającego się koronacji Jezusa Chrystusa na króla Polski. Manifestanci zamierzają razem z tzw. obrońcami krzyża się modlić. Protestujący od kilku tygodni na Krakowskim Przedmieściu zapowiadają, że przy tej okazji przed Pałacem stanie nowy krzyż. Warszawska Kuria Metropolitalna oficjalnie odcięła się od tych inicjatyw.

Jak poinformował Dariusz Wernicki ze Społecznego Komitetu Obrony Krzyża członkowie ruchu w ramach "Marszu dla Jezusa Chrystusa Króla Polski" przejdą na Krakowskie Przedmieście niosąc ze sobą obraz przedstawiający Jezusa.

W okolicy Pałacu grupa ta znajdzie się po godz. 16. Obrońcy krzyża będą razem z członkami ruchu Intronizacji Jezusa Króla Polski modlić się, o zmiany w Polsce i zgodę Prezydenta Bronisława Komorowskiego na budowę pomnika upamiętniającego ofiary tragedii smoleńskiej przed Pałacem Prezydenckim.

Problemy techniczne i krzyżowy fortel obrońców

Obrońcy krzyża chcieliby przy tej okazji postawić na Krakowskim Przedmieściu nowy krzyż, podobny rozmiarami do ustawionego w czasie żałoby po tragedii smoleńskiej przez harcerzy. Na razie są jednak z tym problemy techniczne. - Straż miejska zabroniła protestującym stawiania krzyży na chodniku Krakowskiego Przedmieścia - przyznał wczoraj jeden z obrońców krzyża, Włodzimierz Kaczanow. Być może więc ustawią nowy krzyż na wózku.

Członkowie ruchu Intronizacji Jezusa Króla Polski, po modlitwie przed Pałacem Prezydenckim przejdą na mszę do Archikatedry Jana Chrzciciela na Starym Mieście. Od dzisiejszego marszu odcięła się Kuria Metropolitalna Warszawska, która poinformowała, że "Marsz dla Jezusa Chrystusa Króla Polski" nie jest jej inicjatywą. Pięć miesięcy w cieniu krzyża [ZDJĘCIA]

TOK FM PREMIUM