Będzie film o awanturze o krzyż? "Brakuje tylko producenta"

Cezary Harasimowicz powiedział w TVN24, że napisał "mocny scenariusz" do filmu o awanturze o krzyż ustawiony przed Pałacem Prezydenckim. Główną rolę zgodził się już zagrać Bogusław Linda.

- Napisałem scenariusz, zamknąłem sprawę tydzień temu. To niedokładnie sytuacja krzyża z Krakowskiego Przedmieścia, ale podobna sprawa - mówił filmowiec w TVN24.

Główną rolę w filmie ma zagrać Bogusław Linda. - Wczoraj zadzwonił i powiedział, że bardzo chętnie zagra, ale czy film zostanie zrealizowany, to inna sprawa. Nie wiem, czy znajdzie się odważny producent, zwłaszcza, że jest to mocny scenariusz - dodał. Według niego polscy producenci często "obawiają się trudnych tematów".

Zdaniem Harasimowicza grany przez Lindę bohater "wzbudzi kontrowersje", ponieważ "stoi po jednej ze stron tej barykady", tj. "po stronie prawdziwego krzyża" i "wartości, które za nim stoją".

Filmowiec opowiadał w "Faktach po Faktach", że inspiracją była dla niego emocjonalna reakcja uczestników warsztatów scenopisarskich na hasło "krzyż". Stwierdził on, że wszystko, co jest związane z emocją nadaje się na film.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM