Manifestacja zwolenników Chrystusa króla Polski. "Biada"

Religijne i patriotyczne śpiewy, prelekcje, modlitwy - ulicami centrum Warszawy przeszedł Marsz dla Jezusa Chrystusa Króla Polski. Manifestację kończy msza św. w archikatedrze św. Jana. Organizatorem Marszu jest Ruch Suwerenności Narodu Polskiego. W przemówieniu pod Pałacem była mowa przede wszystkim o sprawach gospodarczych, m.in. "tzw. prywatyzacji".

Biskupi - otwórzcie drzwi Jezusowi Królowi Polski

Przyjechali do stolicy z całej Polski. Na transparentach widniały m.in. napisy: Wrocław, Piotrków Trybunalski, Rabka, Krosno, Ostrołęka. W pochodzie nieśli krzyże, święte obrazy, narodowe flagi oraz liczne transparenty m.in. z napisami: "Biada tym, którzy zabraniają Jezusowi być Królem Polski", "Polsko, dokonaj intronizacji", "Biskupi - otwórzcie drzwi Jezusowi Królowi Polski", "Jezu Chryste bądź królem Polski. Po 10 kwietnia 2010 r. zobaczyliśmy, jak jesteśmy zagrożeni!!!".

Część uczestników Marszu miała na sobie długie, czerwone peleryny, ze znakiem krzyża i wizerunkiem Chrystusa. Uczestnicy Marszu m.in. śpiewali "Rotę", "Boże coś Polskę", modlili się odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W Marszu uczestniczyło sporo starszych osób, ale też rodziny z małymi dziećmi.

Masy spacerowiczów mijały grupę ludzi obojętnie.

Ta niedobra prywatyzacja

Na oficjalnej stronie Marszu (www.intronizacja.pl) do udziału w nim zapraszano "wszystkich Polaków, katolików i patriotów z całej Polski i z zagranicy, którzy gorąco pragną by przyszłość Polski upływała pod Jego panowaniem".

"W tym trudnym dla Polski czasie zaufajmy Bogu, który pragnie nas ocalić. Jedyną nadzieją na odmianę obecnej sytuacji naszej Ojczyzny i wyrwanie jej z rąk licznych wrogów, którzy ją bezustannie niszczą, jak również odnowienie życia moralnego i religijnego Narodu, jest dokonanie ogólnonarodowej Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla Polski (...)" - oświadczyli organizatorzy Marszu.

Kilkugodzinna manifestacja przebiegała bardzo spokojnie. Marsz, który uformował się przed gmachem Sejmu przeszedł ul. Matejki, dalej Alejami Ujazdowskimi do Placu Trzech Krzyży, a następnie Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem do Placu Zamkowego. Stamtąd, o godz. 18. uczestnicy Marszu udali się na mszę św. do archikatedry św. Jana.

Przemówienia zaczęły się od krytyki "tak zwanej prywatyzacji", czyli wyprzedaży majątku narodowego, Unii Europejskiej, zrzeczenia się suwerenności przez Polskę i traktatu lizbońskiego. W przemówieniu poruszono też to, że Polska jest krajem pełnym bogactw naturalnych i może stać się drugim Kuwejtem.

Obrońcy krzyża stali po drugiej stronie ulicy uzbrojeni w krzyże. - "Nigdy, nigdy, nigdy się nie poddać, krzyża, Polski, nie wolno nam oddać" - wykrzykiwał jeden z prowadzących śpiewy, który ma mikrofon. Nie doszło do wspólnej modlitwy w intencji postawienia pomnika, co wcześniej zapowiadali obrońcy.

Ruch Suwerenności Narodu Polskiego w swojej deklaracji ideowej przedstawia się jako grupa sprzeciwiająca się m.in. "wyprzedaży majątku narodowego", uprawie roślin genetycznie modyfikowanych, wprowadzeniu podatku katastralnego, "łamaniu przez przedsiębiorców kodeksu pracy i dalszemu utrzymywaniu niewolniczych warunków pracy, a zwłaszcza systematycznemu gwałceniu świętości niedzieli, jako dnia wypoczynku od pracy", związkom homoseksualnym czy "likwidacji złotego jako narodowej jednostki walutowej".

TOK FM PREMIUM