32. Maraton Warszawski: triumf Etiopczyka

Etiopczyk Tola Bane został zwycięzcą 32. Maratonu Warszawskiego. Na metę przybiegł z czasem 2:13:10, ponad minutę lepszym od Kenijczyka Johnstone'a Kibet Mayio oraz dwie i pół minuty od Erytrejczyka Samuela Goiton Hadgu. 32. Maraton Warszawski był rekordowy: w imprezie wzięło udział 4,3 tys. maratończyków z ponad 30 krajów.

Spośród Polaków najlepsze, 9. miejsce zajął Tomasz Blados. Wśród kobiet najlepsza okazała się Ukraina Tatiana Holowczenko z czasem 2:31:36. Druga przybiegła na metę Olga Kalendarova-Ochal, a trzecia - Kenijka Pamela Jemelikipchoge. Kolejne lokaty wywalczyły Małgorzata Sobańska i Iwona Lewandowska.

Maraton Warszawski w rytmie tam tamów

Panie ruszyły o 8.40, panowie - o 9.00, a ubiegłoroczny zwycięzca dobiegł do mety po 2 godzinach 12 minutach i 3 sekundach.

Podczas imprezy zamknięty jest ruch w centrum Warszawy: kierowcy w rejonie Śródmieścia, Powiśla i Mokotowa borykają się z zamkniętymi ulicami i objazdami: podobnie - pasażerowie autobusów.

Trasa maratonu. Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Maraton Warszawski - prócz próby sił i sportowych emocji - ma jeszcze cele charytatywne i społeczne. W tym roku po raz pierwszy wystartuje Drużyna Praw Człowieka wystawiona przez Amnesty International - więcej w "Gazecie Stołecznej" .

DOSTĘP PREMIUM