Waltz o remontach: korki będą do 2012. Potem będzie lepiej

Korki w Warszawie mogą być przez cały przyszły rok - ostrzega Hanna Gronkiewicz-Waltz. Potem będzie już funkcjonował most Północny, a budowa drugiej linii metra nie będzie już źródłem takich utrudnień - zapowiada prezydent Warszawy w wywiadzie dla "Polski The Times".

Hanna Gronkiewicz-Waltz ponownie kandydująca w nadchodzących wyborach na urząd prezydenta miasta, powiedziała, że prace na Trasie Toruńskiej, Saskiej Kępie, węzeł Marsa, most Północny i startująca budowa metra - to inwestycje o strategicznym znaczeniu, które ułatwią życie. Zaznaczyła, że kiedy obejmowała urząd, też trwały różne roboty. "Remontowano między innymi Puławską, a dziś już nią swobodnie jeździmy. Potem były estakady bielańskie, dziś już kompletnie wymienione, oraz ślimaki Trasy Łazienkowskiej, rozebrane i postawione na nowo" - przypomniała.

Hanna Gronkiewicz-Waltz podkreśliła w "Polsce The Times", że gospodarz stolicy musi w niej tworzyć przestrzeń dla wolnego rozwoju kultury. Musi tak zorganizować miasto, żeby komfortowo żyło się w nim ludziom w każdym wieku, i o różnym statusie - dodała. Cały wywiad w "Polsce The Times".

DOSTĘP PREMIUM