"To już jesień, trzeba się z tym pogodzić"

Jest szansa na słońce, ale bardzo mała - mówił w rozmowie z gazetą.pl Jarosław Kret. Zdaniem prezentera pogody w najbliższym czasie pogoda będzie bardzo "dynamiczna", a opady deszczu będą się przeplatać z przebłyskami słońca.

- Jeśli ustabilizuje się tzw. wyż skandynawski, czyli ustabilizuje się taka słoneczna pogoda, (...) to może nawet przez tydzień będzie ładnie, takie babie lato - mówi Kret.

"To już jest jesień, trzeba się z tym pogodzić"

Prezenter pogody szybko jednak rozwiewa nadzieje tych, którzy liczą na pogodną i słoneczną jesień: - Na razie mam duże wątpliwości, w tym tygodniu nic nie zapowiada na uspokojenie się pogody - mówi - Będzie padać, będą przebłyski słońca, ale ta pogoda będzie dosyć dynamiczna - dodaje.

Kret podkreśla, że najbardziej "krytyczna" jest doba niedzielno-poniedziałkowa. - Miejmy nadzieję, że to się skończy już we wtorek, środę - mówi - Co dalej? Na dwoje babka wróżyła. Musimy zdać sobie sprawę, że to już jesień. (...) Ci, którzy nie wyjechali jeszcze na wakacje, powinni w tej chwili się szykować i uciekać gdzieś na południe- zakończył.

DOSTĘP PREMIUM