Zidentyfikowano ósmą ofiarę wypadku autokaru pod Berlinem

- Do tej pory udało się zidentyfikować osiem ciał, ofiar wypadku polskiego autokaru pod Berlinem - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. To stan na 9:00 rano, przekazany przez prokuraturę w Poczdamie. Ze strony polskiej sprawą zajmuje się ten sam zespół, który badał katastrofę pod Grenoble.

Prokurator Józef Skoczeń potwierdził też, że dziś ma zakończyć się identyfikacja pozostałych pięciu osób.

Niewykluczone jednak, że strona niemiecka będzie prosiła o przeprowadzenie dodatkowych badań DNA, by zidentyfikować dwie osoby.

Zachodniopomorski komendant policji poinformował, że ze strony polskiej sprawę katastrofy będą badali doświadczeni funkcjonariusze. - Będzie to ten sam zespół, który badał inny wypadek polskiego autokaru - pod Grenoble - wyjaśnił nadinspektor Wojciech Olbryś.

Dziś też polska policja przejmie od niemieckiej bagaże ofiar wypadku do zbadania. Niemcy zapewniają, że zabezpieczyli wszystkie dowody rzeczowe na miejscu wypadku.

Dziś w województwie zachodniopomorskim ogłoszono jednodniową żałobę w hołdzie ofiarom wypadku pod Berlinem. Do końca tego tygodnia będzie ona obowiązywać w Złocieńcu, skąd wyjechali pasażerowie autokaru.

DOSTĘP PREMIUM