To w tych polskich miastach będą mieszkać piłkarze na Euro 2012 [ZDJĘCIA]

Wiadomo już, w jakich miastach będą mieszkali piłkarze podczas Mistrzostw Europy. W specjalnym katalogu centrów pobytowych UEFA na Euro 2012 znalazło się 21 polskich i 17 ukraińskich ośrodków.

UEFA postawiła oczywiście wysokie warunki: w mieście musi być ośrodek treningowy spełniający najwyższe standardy (ma posiadać co najmniej jedno boisko z możliwością odbywania zarówno otwartych, jak i zamkniętych treningów), a także co najmniej 4-gwiazdkowy hotel z siłownią, basenem, pokojem do masażu, salą konferencyjną i wydzieloną częścią do przygotowywania posiłków. - Z ciekawszych wymogów mogę dodać, że w każdym pokoju hotelowym musi być urządzenie do prasowania spodni. Wiadomo, że ekipy w większości będą tworzyć mężczyźni, a przecież oni też chcą dobrze wyglądać - mówi z uśmiechem szef polskiej części turnieju Adam Olkowicz.

W katalogu rozesłanym do wszystkich reprezentacji piłkarskich zrzeszonych w UEFA, znalazły się zarówno duże aglomeracje, np.: Gdańsk, Kraków i Warszawa jak i mniejsze ośrodki - typu Władysławowo, Opalenica, Kołobrzeg czy Ostróda. Burmistrz tej ostatniej, Olgierd Dąbrowski, nie ukrywa: - Dla mnie, to dopiero połowa drogi. Teraz trzeba zrobić wszystko, żeby któraś z dobrych ekip zagościła w Ostródzie. Zaczyna się więc czas na lobbowanie wśród federacji piłkarskich.

Centra treningowe Euro 2012. Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć galerię:

Dobra drużyna sprowadzi do Ostródy wielu kibiców i dziennikarzy, a beneficjentami tego będzie całe miasto. Najlepsze drużyny Europy do wybranych przez siebie ośrodków przyjadą w czerwcu 2012 roku.

Pełna lista ośrodków:

DOSTĘP PREMIUM