PKP: za informacje o naszych pociągach nie odpowiadamy

- Powiemy o której jedzie pociąg, ale jak nie pojedzie to nie nasza wina - taki wniosek płynie z drukowanych rozkładów jazdy, które PKP przekazuje pasażerom. Przewoźnik zaznacza w nich, że nie ponosi odpowiedzialności za treść informacji.... dodajmy informacji o swoich własnych pociągach.

Słuchaczka TOK FM czekała na pociąg na warszawskim dworcu centralnym. Pociąg nie przyjechał. Kobieta poszła więc do pomieszczenia PKP Intercity i poprosiła o wydruk z informacją o godzinie odjazdu innego pociągu - Jeszcze zapytałam panią czy to jest informacja pewna. Na to ona wskazała mi tylko palcem dolną część kartki, a tam napis: "Informacja bez odpowiedzialności" - relacjonuje pani Ania i zaznacza, że próbowała się dowiedzieć gdzie można uzyskać wiarygodną odpowiedź - Pani z PKP powiedziała, że nie wie - dodaje pasażerka.

PKP: wszystko jest jasne

PKP Intercity, które przygotowało informacje tłumaczy, że to nie do końca ich działka - Mówimy o wydruku z systemu komputerowego. Ten system nie należy do nas. Jego właścicielem jest Telekomunikacja Kolejowa - wyjaśnia w TOK FM rzecznik PKP Intercity Małgorzata Sitkowska i dodaje, że jest to inna spółka. Na pytanie kto więc nie ponosi w tej sytuacji odpowiedzialności rzecznik dodaje, że trudno to wytłumaczyć, bo informacja o braku odpowiedzialności to część wydruku technicznego i wcale nie musi ona być skierowana do pasażera.

To dopiero początek ...

Na wydruku, który otrzymała pani Ania jest też informacja że PKP nie ponosi odpowiedzialności za informacje o peronach. - Właściciel infrastruktury kolejowej jest właścicielem peronów i to on odpowiada, z którego peronu dany pociąg odjeżdża - tłumaczy rzecznik i dodaje, że to kolejna spółka.

TOK FM: Czyli informacja o tym, z którego peronu odjeżdża wasz pociąg, nie jest zależna od was?

Rzecznik PKP: nie jest.

TOK FM: Pani rozumie te wszystkie zależności w PKP, czy to tylko ja nie wiem, kto tu za co odpowiada?

Rzecznik PKP: struktura jest przejrzysta, trzeba tylko chcieć ją poznać.

TOK FM PREMIUM