MEN apeluje do dyrektorów: Rozmawiajcie z dziećmi o dopalaczach

Ministerstwo Edukacji Narodowej przyłącza się do rządowej walki z dopalaczami. Do dyrektorów szkół w całym kraju trafił właśnie apel Katarzyny Hall - dowiedziało się radio TOK FM.

- Chcemy, żeby wszyscy dyrektorzy pilnie przeanalizowali realizowane w szkołach programy profilaktyki i uzupełnili je właśnie pod kątem dopalaczy - mówi TOK FM rzecznik resortu Grzegorz Żurawski. Jak dodaje ministerstwu zależy też na tym, by każdy dyrektor zorganizował w swojej szkole specjalne spotkania dla uczniów i ich rodziców. - Chodzi o to, żeby uzmysłowić rodzicom jakim zagrożeniem są dopalacze i jak je rozpoznawać - tłumaczy Żurawski.

Dyrektorom i nauczycielom mają w tym pomóc stosowne materiały stworzone przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Biuro przygotowało między innymi scenariusze spotkań z rodzicami i poradniki dla rodziców. Do szkół mają trafić także specjalne ulotki przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia.

- W wielu szkołach problem dopalaczy już dziś znajduje się w programach profilaktyki - przyznaje Żurawski. - Jednak ponieważ dostęp do dopalaczy jest coraz szerszy, a co za tym idzie zwiększa się zagrożenie dla życia i zdrowia dzieci, trzeba było podjąć kroki, które sprawią, że wiedza o tym jakim zagrożeniem są te środki stanie się bardziej powszechna - dodaje.

DOSTĘP PREMIUM