Bydgoszcz: Dzięki wózkom elektrycznym po latach wyjdą z domu

Niepełnosprawni mieszkańcy Bydgoszczy i okolic dostali od Caritas wózki elektryczne. Wszyscy nie kryli wzruszenia, bo dzięki nowemu sprzętowi bardzo zmieni się ich życie.

Wózki dostało dziewięć osób. Wśród nich Maria Rachmant z Szubina, która od 4 lat porusza się tylko przy pomocy kul. Wózek diametralnie zmieni jej życie. - Bardzo się cieszę, że Caritas pomoże mi w codziennym życiu. Na cmentarz do córki mogę jechać, do kościoła i na zakupy. Jak otrzymałam wiadomość, że dostanę wózek, to się popłakałam - mówi nie kryjąc wzruszenia.

Wózki przypominają małe skutery. - To są wózki elektryczne, używane, ale doprowadzone do dobrego stanu technicznego. Myślę, że do 15-20 km można sobie bez problemu przejechać. Potem trzeba je podłączyć do gniazdka i naładować - tłumaczy Andrzej Kubiak, koordynator akcji z Caritas.

Robert Krzyżanowski z Koronowa cieszy się, że wózek dostaje właśnie teraz. - Na zimę to będzie duże ułatwienie. Jak spadnie śnieg, to będzie zdecydowanie łatwiej się poruszać. I wreszcie będę mógł wybrać się na dłuższy spacer. - mówi.

Każdy wózek kosztował 5 tysięcy złotych.

DOSTĘP PREMIUM