Hip-hopowy konkurs Migalskiego rozstrzygnięty. Wygrał utwór "Brat traci brata"

Na blogu Marka Migalskiego rozstrzygnięto konkurs ?Hip-Hop o Katyniu? ogłoszony przez europosła kilka tygodni wcześniej. Konkurs miał "zachęcić młodych ludzi do zainteresowania się historią i tematyką patriotyczną". Powstały 33 utwory.

"2010 rok, jeden lot, jedna wielka tragedia" - tak zaczyna się zwycięski utwór "Brat traci brata" w wykonaniu Klepsona. Zwycięzcę wybrało jury w składzie Jan Ołdakowski (Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego), Grzegorz Federowicz (Zjednoczony Ursynów) i Milan Serwański (Soundkillers).

Kilka tygodni temu z inicjatywy Marka Migalskiego powstała specjalna strona , na której można dodawać i oceniać hip-hopowe kawałki poświęcone katastrofie smoleńskiej. Jak dumnie ogłasza dzisiaj Migalski na swoim blogu , do konkursu zgłoszono 33 utwory, stronę konkursową odwiedziło 58 217 osób, użytkownicy oddali 6 286 kliknięć na swoich faworytów. Z uwagi na "bardzo wysoki" poziom, wyróżniono kilka utworów. Nagrodę publiczności otrzymała grupa TDW z utworem "Tego Nie Da Sie Zapomnieć...".

Wyróżnione utwory można posłuchać na blogu europosła , a w listopadzie także na koncercie w Katowicach. Autorzy zwycięskich kawałków wygrali wycieczkę do Brukseli.

"Ale prawdziwymi zwyciezcami tego konkursu beda ci, ktorzy zgineli w smolenskim lesie. Bo pamiec o nich nie zaginie - takze dzieki takim mlodym ludziom" (pisownia oryginalna) - napisał wczoraj Migalski.

DOSTĘP PREMIUM