"Zeszyt zamiast kwiatka". Akcja na Dzień Nauczyciela

"Zeszyt zamiast kwiatka" w Dzień Edukacji Narodowej. To pomysł jednej z bydgoskich podstawówek. Przyniesione przez uczniów zeszyty trafią do dzieci poszkodowanych przez powódź.

Inicjatorką pomysłu "Zeszyt zamiast kwiatka" jest polonistka ze SP nr 2 w Bydgoszczy, Karolina Lubiszewska. - Stwierdziliśmy, że naprawdę jesteśmy w stanie bez żalu zrezygnować z kwiatów. A dzieciom pokażemy, że różne gesty w życiu są ważne. A to co najważniejsze, to umiejętność dzielenia się. - tłumaczy.

Uczniowie podchwycili pomysł. To nie pierwsza inicjatywa, która ma pomóc powodzianom. W czerwcu, z okazji zakończenia roku szkolnego zamiast kwiatów dla nauczycieli przynosili słodycze. - Bardzo chcę pomóc biednym dzieciom. Czasami lepiej jest dać coś, co dłużej przetrwa, niż kwiat, który zwiędnie. Ludzie nie mają pieniędzy, bo muszą odbudowywać swoje domy i dlatego chcemy im pomóc. - mówią reporterce TOK FM uczniowie klasy 5 A, Basia, Marcin i Adam.

Zbiórka zeszytów potrwa do piątku. Później trafią one do Polskiego Czerwonego Krzyża, który zawiezie je na tereny dotknięte przez powódź, wraz z innymi zebranymi darami.

DOSTĘP PREMIUM