GPS w radiowozach bydgoskiej policji

Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy wprowadza system GPS, czyli satelitarnego monitorowania radiowozów. Dzięki niemu praca funkcjonariuszy będzie szybsza, skuteczniejsza i bezpieczniejsza.

Nowy system to rewolucja w pracy Komendy Miejskiej Policji. - Ma on służyć do tego, by wizualizować na mapie pojazdy, miejsca gdzie się znajdują, w którym kierunku jadą i z jaką prędkością. Co ważne, system wizualizuje też elektroniczną książkę służby dyżurnego. Gdy wprowadzi on wszystkie dane, to na ekranie pojawi się miejsce interwencji, czego ona dotyczy, np. czy jest to wypadek, czy tylko stłuczka - wyjaśnia Paweł Raczkowski, kierownik referatu łączności i informatyki Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

GPS-y zamontowano w 100 radiowozach, ale będą w sumie w 150. - Przede wszystkim skróci nam to czas reakcji na zdarzenia. Do tej pory dyżurny zapisywał wszystko na papierze. Teraz będzie miał na jednym ekranie całe miasto a nawet powiat i dzięki temu będzie mógł dysponować wszystkimi radiowozami - cieszy się mł. insp. Ireneusz Chmielewski, zastępca Komendanta Miejskiego Policji. System zwiększy też bezpieczeństwo samych policjantów. - Będziemy wiedzieli, gdzie trzeba dosłać posiłki, w którym miejscu interweniuje konkretny policjant - dodaje Chmielewski.

Wprowadzenie systemu kosztowało 200 tys. złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu miasta.

DOSTĘP PREMIUM