Profesor UMCS do pani doktor: "Ty żydówo". Postępowanie dyscyplinarne

Sprawa awantury na UMCS skończy się u rzecznika dyscyplinarnego. Rektor uczelni zdecydował, że trzeba podjąć dalsze kroki - poinformowała TOK FM rzeczniczka uczelni, Katarzyna Mieczkowska-Czerniak.

Jak poinformowała "Gazeta Wyborcza Lublin" , studenci judaistyki zaalarmowali władze UMCS o zachowaniu jednej z profesorek. "Ty żydówo!" miała krzyknąć do pani doktor, która ośmieliła się zwrócić jej uwagę. Teraz twierdzi, że uczelnia powinna ją chronić, a studenci kłamią.

Do skandalu na uczelni, według relacji studentów judaistyki (Instytut Kulturoznawstwa, Wydział Humanistyczny UMCS) doszło w poniedziałek.

Prof. Barbara Jedynak, zajmującą się historią literatury i kultury, przedłużała ćwiczenia ze studentami. Do sali weszła dr. Marzena Zawanowska i zwróciła jej uwagę, prosząc by w przyszłości kończyła zajęcia o czasie. Rozzłoszczona prof. Jedynak, w obecności studentów miała krzyknąć: "Ty żydówo! Jak pani śmie zwracać mi uwagę ."

Sprawę opisały media. Rektor uczelni zareagował - zdecydował w piątek, że trzeba podjąć dalsze kroki. W środę złoży u rzecznika wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego w sprawie zachowania prof. Barbary Jedynak. Wniosek zostanie złożony dopiero w środę, bo rzecznik prof. Krzysztof Amielańczyk jest nieobecny na uczelni właśnie do środy.

DOSTĘP PREMIUM