Bydgoszcz: Pomogą seniorom w załatwianiu codziennych spraw

Jak wypełnić urzędowe dokumenty, zapisać spadek wnuczce czy ustrzec się przed złodziejami? Miedzy innymi tego mogą się dowiedzieć bydgoscy seniorzy, którzy przyjdą do specjalnych Punktów Konsultacyjnych.

Punkty mają pomagać w codziennym życiu. - Zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudno jest osobom starszym poruszać się w gąszczu spraw codziennych, dlatego chcemy im pomóc. Chcemy sprawić, by z pozoru drobne sprawy nie urastały w ich życiu do wielkiej rangi - wyjaśni Honorata Wilk, prezes Stowarzyszenia "Z potrzeby serca".

W punkcie będzie można skorzystać z pomocy wielu specjalistów. - Seniorzy będą mogli uzyskać bezpłatnie pomoc prawną, pomoc pracownika socjalnego, dzielnicowego czy strażnika miejskiego - zapowiada Elżbieta Krzyżańska ze Straży Miejskiej. Organizatorzy planują też spotkania z neurologiem, kardiologiem i muzykoterapeutą. - Wiemy, że trudno jest dotrzeć do lekarzy specjalistów, dlatego będą oni nie tylko opowiadać o schorzeniach, ale też odpowiadać na pytania seniorów - dodaje Honorata Wilk.

Punkty przy ul. Jodłowej i Dunikowskiego będą otwarte raz w miesiącu między 11 a 13. Osoby starsze, które nie mogą do nich przyjść osobiście, będą mogli uzyskiwać pomoc telefonicznie.

DOSTĘP PREMIUM