Rybnik. Wznowione poszukiwania szczątków ciała Eugeniusza Wróbla

Zostały wznowione poszukiwania szczątków ciała byłego wiceministra transportu Eugeniusza Wróbla nad zalewem rybnickim. Akcję utrudnia para unosząca się nad zbiornikiem. W poszukiwaniach bierze udział blisko 100 osób. Mają do przeszukania, jak powiedział TOK FM rzecznik rybnickiej policji, około 4,5 km kwadratowych wody, nie licząc linii brzegowej.

- 50 policjantów na bieżąco sprawdza cały obszar tego zalewu; przeczesuje linię brzegową, również na łodziach pływają i sprawdzają powierzchnię wody. Pomaga nam kilkudziesięciu strażaków, pomagają nam płetwonurkowie oraz 2 psy. W akcji wykorzystywany jest sonar i echosonda - mówi młodszy aspirant Ryszard Czepczor z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Wczoraj został znaleziony fragment korpusu człowieka. Po pobraniu próbek do badań, m.in. DNA, szczątki odwieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Katowicach. Czy należały do ciała zamordowanego byłego wiceministra transportu okaże się dopiero po badaniach.

Według ustaleń śledczych, do zbrodni doszło w domu Eugeniusza Wróbla. Potem zwłoki zostały przewiezione nad Zalew Rybnicki i tam wrzucone do wody.

Zarzut zabójstwa usłyszał syn wiceministra, Grzegorz W. Podczas przesłuchań w prokuraturze przyznał się do winy. W sądzie jednak nie potwierdził tych zeznań. Został aresztowany na trzy miesiące. Jednym z prawdopodobnych motywów tej zbrodni jest konflikt na tle finansowym.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM