Zmiany w "Wiadomościach": reporterzy Karnowskiego odsunięci od pracy

Nowa szefowa "Wiadomości" TVP, Małgorzata Wyszyńska podjęła decyzję o odsunięciu reporterów, których zatrudnił jej poprzednik, Jacek Karnowski - podaje Presserwis. Najprawdopodobniej nastąpią też zmiany na stanowisku zastępcy kierownika redakcji. "Chcę stworzyć dobry zespół"- mówi Wyszyńska.

Jak podaje Presserwis , Małgorzata Wyszyńska zadecydowała o odsunięciu od pracy reporterów zatrudnionych przez Jacka Karnowskiego, po którym przejęła stanowisko. Grafik ułożony przez niego na listopad jest już nieaktualny. Odsunięci zostali m.in. Bartłomiej Wróblewski, Marcin Wikło, Adam Feder i Marek Pyza. Do pracy wezwano natomiast część dziennikarzy, którzy mieli mieć wolne.

Dziś Małgorzata Wyszyńska najprawdopodobniej złoży wniosek o pozbawienie Marzeny Paczuskiej funkcji zastępcy kierownika redakcji. Ma jednak pozostać w TVP.

W rozmowie z Presserwisem Wyszyńska powiedziała, że nastąpią zmiany w redakcji, bo chce stworzyć dobry zespół. Zapowiada, że najpierw porozmawia z osobami, których to dotyczy. Nie chce, aby docierało to do nich za pośrednictwem mediów. Nowa szefowa "Wiadomości" podkreśliła również, że chce odbudować markę programu. - Moim celem jest program obiektywny i rzetelny. I jestem przekonana, że z nowym zespołem uda nam się odzyskać zaufanie widzów- powiedziała.

W piątek Wyszyńska odebrała wydawanie głównych "Wiadomości" Ewie Świecińskiej zatrudnionej przez Karnowskiego i powierzyła piątkowy program Piotrowi Jaźwińskiemu. To wieloletni wydawca "Wiadomości", usunięty z zespołu przez Karnowskiego. Zmieniła też prowadzącego: zamiast Danuty Holeckiej do pracy przyszedł Piotr Kraśko, który miał mieć wolne.

Małgorzatę Wyszyńską jako szefową redakcji zaprezentowała zespołowi w piątek w południe dyrektor TVP 1 Iwona Schymalla

Wyszyńska jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. W TVP pracowała od 1997, najpierw w oddziale TVP w Poznaniu, a następnie w Warszawie, gdzie zadebiutowała w roli prezenterki pogody. Prowadziła "Teleexpress", wiele audycji publicystycznych, poranną audycję "Kawa czy herbata", współpracowała z TV Polonia. Do marca 2010 r. prowadziła główne wydanie Wiadomości.

 

Więcej o mediach na Tokfm.pl

DOSTĘP PREMIUM