"Ryszard C. wnikliwie czyta artykuły na swój temat"

- To najważniejszy punkt jego aktywności w ciągu dnia. Zaznajomienie się z informacjami na swój temat - mówił Krzysztof Kwiatkowski, minister sprawiedliwości w RMF FM o sprawcy ataku na łódzkie biuro PiS.

Minister Kwiatkowski codziennie dostaje meldunki z aresztu w Piotrkowie. Ryszard C. jest pod specjalnym nadzorem i ograniczany jest jego kontakt z otoczeniem.

Krzysztof Kwiatkowski, mówił dziś w radiu RMF FM, że sprawca ataku na łódzkie biuro PiS przebywający na obserwacji w areszcie bardzo interesuje się tym, jak jest opisywany w mediach. - Wyjątkowo szczegółowo zapoznaje się z prasą. W szczególności z materiałami na swój temat - mówił Kwiatkowski w Kontrwywiadzie RMF. - Czyta gazety, szuka informacji o sobie i swojej sprawie - jak mówił minister - taka jest specyfika jego zachowania.

Minister sprawiedliwości nie chciał powiedzieć, czy zdaniem specjalistów, którzy badają Ryszarda C., są przesłanki, by podejrzewać go o chorobę psychiczną.

Teraz Ryszard C. jest pod 6-tygodniową obserwacją, na którą skierowano go po obserwacji wstępnej.

19 października starszy mężczyzna wszedł do siedziby PiS w centrum Łodzi. Nożem ranił mężczyznę, do innych przebywających w biurze osób, oddał strzały. Zmarł Marek Rosiak, asystent europosła Janusza Wojciechowskiego, druga osoba została ranna.

DOSTĘP PREMIUM