425 mln dla szpitali w Kujawsko-Pomorskiem

Kujawsko-pomorskie szpitale dostaną 425 milionów złotych na remonty, przebudowy i wyposażenie w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Kredyt - Europejskim Banku Inwestycyjnym - na inwestycje zaciągnęła specjalnie do tego powołana spółka, a gwarantem jest samorząd województwa. Pieniądze trafią do 10 placówek.

Środki z kredytu trafią do: Centrum Onkologii w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy, Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno- Zakaźnego w Bydgoszczy, Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy, Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu, Wojewódzkiwgo Szpitala Dziecięcego w Toruniu, Wojewódzkiego Ośrodka Lecznictwa Psychiatrycznego w Toruniu, Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu i Szpitala Wojewódzkiego we Włocławku.

- We Włocławku rozpoczęto budowę nowego, trzypiętrowego pawilonu z lądowiskiem dla helikopterów, co jest rzeczą nową. Miasto jest blisko planowanej autostrady, więc tam to lądowisko jest potrzebne - mówi Wacław Filar prezes spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne.

Najwięcej pieniędzy, bo aż 150 milionów złotych dostanie Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Bydgoszczy, który zostanie zbudowany praktycznie od nowa. - W pierwszym etapie pojawi się pierwsza połowa szpitala, z całą platformą leczenia i ratowania życia, z oddziałem intensywnej terapii, salami operacyjnymi i oddziałem chirurgii dziecięcej - cieszy się Danuta Kurylak, dyrektor szpitala - Teren budowy jest już przygotowany, jeden z budynków został zburzony. Infrastruktura kanalizacyjna pod nowym szpital też jest założona. Jak rozstrzygniemy przetarg, to idziemy do kolejnego etapu budowy, czyli wznoszenia pierwszego budynku szpitalnego dodaje dyr. Kurylak.

Wszystkie inwestycje mają być zakończone za trzy lata.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM