WIFI na kilkuset dworcach PKP? "Takich planów nie było"

Rzecznik Grupy PKP zaprzeczył informacji o rzekomym projekcie uruchomienia do 2012 roku bezprzewodowego Internetu na kilkuset dworcach.

- Oficjalnie takich planów nigdy nie było - powiedział "Gazecie Prawnej" pełniący tę funkcję Łukasz Krupniewski. Później jednak dodaje, że na modernizowanych obecnie dworcach internet będzie.

Według ekspertów spółki TK Telekom, która należy do Grupy PKP, obok każdego dworca znajduje się siedziba PKP, jest już podciągnięty internet. By go podłączyć wystarczy podciągnąć właściwy kabel i odpowiednio skonfigurować router. Potrzebne są tylko pieniądze. Niestety, nieoficjalnie wiadomo, że gdyby PKP chciało wprowadzić bezprzewodowy internet na dworcach koszt ich adaptacji wynosiłby do 15 mln złotych. Kwota ta została obliczona jedynie dla 80 miast w Polsce.

Jak na razie z tego typu udogodnienia możemy korzystać jedynie na stacji Łódź - Widzew. Obecnie na dworcach najczęściej skorzystać możemy tylko z płatnej kafejki internetowej.

Na początku tego roku Grupa PKP utworzyła spółkę Dworzec Polski. Ma ona do 2012 roku zająć się rewitalizacją 77 dworców. Spółka na ten cel otrzymała ok. 980 mln złotych z budżetu PKP SA.

Pozostaje jednak pytanie, na co w pierwszej kolejności pieniądze zostaną przeznaczone. Podróżujący koleją wielokrotnie zwracali uwagę na fatalny stan dworców. Najczęściej wskazują na przepełnione bezdomnymi brudne poczekalnie, brak informacji o przejazdach lub niemiłą obsługę.

TOK FM PREMIUM