Proces w trybie wyborczym w Bydgoszczy - o wywiad w Radiu Maryja

Rafał Bruski kandydat PO na prezydenta Bydgoszczy złożył dziś do sądu pozew w trybie wyborczym przeciw swojemu kontrkandydatowi Konstantemu Dombrowiczowi. Wszystko przez prawie 20-minutowy wywiad na antenie Radia Maryja

- Chodzi o prywatyzację miejskich spółek - tłumaczy ojcu Piotrowi Konstanty Dombrowicz. - Cały czas stoję na straży tych spółek, uważam, że nie wolno ich przekazywać w prywatne ręce, bo wówczas majątek miejski pójdzie do kieszeni kilku oligarchów. Chodzi miedzy innymi o prywatyzację miejskiego szpitala. I to wszystko ma przejść w ręce jak to się mówi znajomych rozmaitych - słuchamy w wywiadzie.

- Konstanty Dombrowicz w sposób absolutnie skandaliczny, absolutnie kłamliwy zaatakował Platformę Obywatelską i naszego kandydata mówiąc, że rzekomo chcemy prywatyzować szpital miejski i inne miejskie spółki i oddać to w ręce oligarchów - wyjaśniał szef sztabu wyborczego PO poseł Paweł Olszewski. - To jest retoryka Jarosława Kaczyńskiego - dodał Olszewski.

Konstanty Dombrowicz sprawy komentować nie chciał. W jego imieniu wypowiedział się dla TOK FM rzecznik sztabu wyborczego komitetu Konstantego Dombrowicza "Miasto dla Pokoleń" Michał Sztybel: - No jeżeli jest taka strategia kontrkandydata na zdobycie głosów, to my oczywiście odpowiemy i nie będziemy bierni - mówił Sztybel. - Jeżeli wybiera drogę zdobywania głosów poprzez sądy, to to jest błędna strategia. My oczywiście nie uchylimy się od odpowiedzialności, będziemy bronić swoich racji, podejmiemy rękawicę - kwituje Sztybel.

Sąd miał rozpatrzyć sprawę jeszcze dziś, ale odroczył ją do jutra do godz. 11.

Platforma Obywatelska domaga się od Dombrowicza zakazu rozpowszechniania kłamliwych informacji, przeprosin na stronach internetowych komitetu MdP i wpłaty 10 tys. zł na hospicjum.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM