Nagrody Kisiela przyznane: Buzek, Mleczko, Olszewski

Po kilkuletniej przerwie tygodnik ?Wprost? przyznał Nagrody Kisiela. Otrzymali je przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, rysownik Andrzej Mleczko oraz przedsiębiorca Krzysztof Olszewski.

Do wyłonienia zwycięzcy w kategorii "Publicysta" kapituła nagrody potrzebowała aż czterech tur głosowania. Wygrał rysownik Andrzej Mleczko, który znany jest z komentowania polskiej rzeczywistości - także politycznej - graficznie. W kategorii "Polityk" zwyciężył szef Parlamentu Europejskiego, prof. Jerzy Buzek. W kategorii "Przedsiębiorca" nagrodę otrzymał Krzysztof Olszewski, założyciel firmy Solaris Bus & Coach.

Nagroda Kisiela wraca po 4 latach

Nagrodę Kisiel ustanowił sam Stefan Kisielewski pod patronatem tygodnika "Wprost" dwadzieścia lat temu. Sam przyznawał nagrodę. Po jego śmierci o przyznaniu tego wyróżnienia decydowała Kapituła Nagrody Kisiela, składająca się ze wszystkich dotychczasowych laureatów, syna twórcy nagrody - Jerzego Kisielewskiego i Marka Króla, byłego redaktora naczelnego tygodnika "Wprost". Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach: polityk, publicysta i przedsiębiorca. Na wyróżnienie mają szansę osoby, które w danym roku wykazały się szczególnymi osiągnięciami, i których działalność jest zgodna z duchem twórczości Kisiela.

DOSTĘP PREMIUM