Bydgoszcz: Koniec roku w kolejce? Jeszcze 15 tysięcy osób nie ma Karty Miejskiej.

Jeszcze tylko do końca roku w Bydgoszczy będą ważne stare, papierowe bilety miesięczne na komunikację miejską. Miasto wprowadziło elektroniczną Kartę, ale z jej wymianą zwleka aż 15 tysięcy osób. Jeśli mieszkańcy nie złożą wniosków jak najszybciej, to od stycznia będą mieli kłopoty.

Z okresowych biletów korzysta w Bydgoszczy około 70 tysięcy osób. - 55 tysięcy ma już nową Kartę Miejską, ale 15 tysięcy musi ją wyrobić - mówi Krzysztof Kosiedowski z Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Zapominalscy, którzy złożą wniosek np. po świętach mogą stanąć w długich kolejkach i, co najważniejsze, nie dostać Karty Miejskiej na czas. Wyrobienie dokumentu trwa bowiem 7 dni. - Bardzo uprzejmie prosimy o składanie wniosków, żebyście nie musieli państwo stać w długich kolejkach. Złóżmy już dokumenty w tej chwili, żeby spokojnie odebrać sobie Kartę Miejską przed końcem roku - apeluje Kosiedowski.

Apelu urzędników posłuchała pani Ania, która czeka na odebranie karty. - Na koniec roku będzie ścisk, kolejki i chcę tego uniknąć - tłumaczy. Inni jeszcze zwlekają. - Niestety jeszcze wniosku nie złożyłem, bo wszystko w życiu robię na ostatnią chwilę. Mam jednak nadzieję, że będzie dobrze - dodaje pan Piotr.

Wnioski można składać osobiście w wyznaczonych punktach lub przez internet. Jeśli ktoś nie ma zdjęcia, to urzędnicy wykonają je na miejscu. Bydgoska Karta Miejska jest wydawana za darmo.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM