Gigantyczny korek na krajowej 11 odblokowany

Samochody na drodze krajowej nr 11 stały w korku przez całą noc. W ciągu dnia kierowcy utknęli na odcinku od Koszalina do Kołobrzegu. Jak powiedział Alertowi24.pl jeden z kierowców, wokół samochodów tworzyły się zaspy. Ruch odblokowano dopiero ok. 5 rano, ale samochody nadal utykają na przewężeniu w okolicach Ustronia.

Ok. 14.00, okolice miejscowości Tymień na trasie Kołobrzeg - Koszalin, droga krajowa nr. 11. Silny wiatr nawiewa śnieg na jezdnię uniemożliwiając jazdę samochodom. W pewnej chwili drogę całkowicie blokują poskładane w scyzoryki TIRy. Błyskawicznie tworzy się ogromny korek. Niektórzy stoją w nim już kilka godzin. Samochody osobowe zatrzymują się w muldach. W najgorszym momencie zator na drodze ma 40 km. Śnieg wciąż pada.

- Przez nieustające opady śniegu kierowcy utknęli w 40-kilometrowym korku - mówiła radiu TOK FM Kinga Stopa z zespołu prasowego koszalińskiej policji. - Prosimy kierowców o to, by - jeśli nie muszą - nie wyjeżdżali z domów, bo przejazd będzie utrudniony. - dodawała rzeczniczka. Tak sytuacja wyglądała późnym popołudniem.

Ciężarówki zablokowały drogę

Drogę w okolicach miejscowości Tymień oraz Ustronie Morskie zablokowały unieruchomione ciężarówki. Na miejsce długo nie mógł dojechać ani sprzęt ratunkowy, ani odśnieżający, trudno było także dostarczyć pomoc kierowcom - drogę tarasowały stojące w korku samochody. Przejazd między Koszalinem a Kołobrzegiem był niemożliwy. Stojącym w korku ludziom brakowało wszystkiego.

"Zbieram śnieg do butelki i rozpuszczam"

- Zbieram śnieg do butelki i go rozpuszczam, żeby móc się napić, bo o jedzeniu nikt już nie marzy. Ale co powiedzieć dzieciom? - mówiła wieczorem dziennikarce RMF FM jedna z osób, które ugrzęzły w korku, pani Sylwia. Jak relacjonował serwisowi Alert24 Wojciech Tomczak, któremu udało się wydostać z korka, stojące w zamieci samochody w ciągu kilkudziesięciu minut pokrywały się śniegiem. Wokół aut tworzyły się zaspy.

Około godziny 23.45 starosta powiedział Radiu TOK FM, że wciąż 2 km drogi zajmują samochody, które ugrzęzły w korku. Według starosty, kłopotem są TIRy, które nie mają jak zawrócić. Dodatkowym problemem dla służb ratowniczych jest mocny wiatr, który ma utrzymać się do środowego popołudnia. Możliwe, że zostaną zamknięte szkoły. - To decyzja dyrektorów - mówi starosta Tamborski.

Droga odblokowana

Rano koszaliński dyżurny DGDKiA powiedział w rozmowie z TOK FM, że drogę udało się odblokować i ruch odbywa się dwutorowo. Niektóre tiry utykają na przewężeniu w okolicach Ustronia, ale są szybko przepychane dalej.

Paraliż drogowy na Pomorzu

Zablokowana jest też droga krajowa nr. 6 Szczecin - Gdańsk. W okolicy miejscowości Wicimice (Zachodniopomorskie) utknęło tam kilka ciężarówek. Na trasie utworzył się zator - poinformował dyżurny szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Do odblokowania drogi wysłano kilka jednostek ciężkiego sprzętu. Niestety drogowcy również utknęli w korku. Odblokowywanie drogi może potrwać. W całym województwie zachodniopomorskim panują trudne warunki jazdy. Śnieg z tras usuwa 57 pługów, w tym pług wirnikowy oraz 33 pługosolarki.

Również stoisz w korku? Wyślij nam zdjęcie na Alert24.pl, 605 24 24 24

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM